Scroll to navigation

arp(8) 2007-10-27-16:31 arp(8)

Назва

arp - маніпулює ARP-кешом системи

Стисло

arp [-vn] [-H тип] [-i інтерфейс] -a [машина] arp [-v] [-i інтерфейс] -d машина [pub] arp [-v] [-H тип] [-i інтерфейс] -s машина пристроєва_адреса [temp] arp [-v] [-H тип] [-i інтерфейс] -s машина пристроєва_адреса [netmask мережна_маска] pub arp [-v] [-H тип] [-i інтерфейс] -Ds машина ifa [netmask мережна_маска] pub arp [-vnD] [-H тип] [-i інтерфейс] -f [файл]

Опис

arp маніпулює ARP-кешом ядра у різноманітний спосіб. У першу чергу, можна очистити відображення адреси і встановити нове. З міркувань зневадження, arp дозволяє також відображення кешу ARP.

Опції


Повідомить користувачів, що відбувається, будучи багатослівним.


Виводить числові значення адрес замість намагатися визначити символічні назви машин, портів і користувачів.


Під час встановлення або читання ARP-кешу, цей необов'язковий параметр дозволяє вказати arp, які класи записів вона повинна перевірити. Стандартним значенням цього параметру є ether (тобто пристроєвий код 0x01 для IEEE 802.3 10Mbps Ethernet). Іншими значеннями можуть бути arcnet (ARCnet), pronet (PROnet), ax25 (AX.25) і netrom (NET/ROM).


Виводить записи для вказаної машини. Якщо машину не вказано, буде виведено всі записи.


Видалить усі записи для вказаної машини. Цим можна скористатися, якщо останню вимкнено, наприклад.


Використає пристроєву адресу ifa-інтерфейсу.


Вибір інтерфейсу. Під час відображення ARP-кешу, тільки записи, що збігаються зі вказаним інтерфейсом буде виведено. Коли ж встановлюється постійний або тимчасовий запис ARP, цей інтерфейс буде пов'язано з цим записом; якщо ця опція не використовується, ядро спробує саме вгадати, основуючись на таблиці маршрутизації. Для публічних записів (pub), цей інтерфейс використовуватиметься для відповідей на запити. Примітка: цей інтерфейс не повинен збігатися із тим, через який перенаправлятимуться IP-данограми.


Створення вручну запису ARP-адреси для машини зі вказаною назвою_машини, встановивши пристроєву адресу до класу пристроєвих_адрес. Для більшості класів, можна приспустити, що використовуватиметься звичайне представлення. Для класу Ethernet, це 6-байтове шістнадцяткове число, розділене двокрапками. Під час додання arp-записів для проксі (тобто, таких де встановлено прапорець publish (публікування)), через мережну маску можна вказати проксування arp для цілих підмереж. Це не вважається хорошою практикою, але підтримується старшими ядрами, оскільки може виявитися корисним. Якщо не вказати прапорець temp (тимчасовий), записи буде збережено на-постійно в кеші ARP. Примітка: починаючи з ядер версії 2.2.0, можливість встановлення ARP-запису для цілої підмережі відсутня. Лінакс, натомість, автоматично проксує arp, коли маршрут існує і його призначено для перенаправлення. Дивіться сторінку arp(7) для подробиць.


Аналогічно прапорцеві -s, тільки цього разу, інформація про адреси читатиметься зі вказаного файлу. Цим файлом, дуже часто, являється /etc/ethers, але це не вважається офіційним. Якщо файл не вказано, /etc/ethers використовуватиметься без задання. Формат файлу простий; він просто містить рядки звичайного тексту із назвами машин і пристроєвими назвами, розділеними пробілами. Додатково, можна задати прапорці pub, temp та мережну маску.

Скрізь, де очікується назва машини, можна ввести IP-адресу в десятково-крапковому представленні.

Але особливий випадок, для сумісності з іншими системами, назву машини та пристроєву адресу можна поміняти місцями.

Кожний повний запис у кеші ARP буде позначено прапорцем C (від англ. complete). Постійні записи позначаються літерою M, а ті, що надають дозвіл публікування - P.

Файли

/proc/net/arp

/etc/networks

/etc/hosts

/etc/ethers

Дивіться також

rarp(8), route(8), ifconfig(8), netstat(8)

Автори

Fred N. van Kempen, <waltje@uwalt.nl.mugnet.org> з чисельними удосконаленнями від утримувача net-tools Bernd Eckenfels <net-tools@lina.inka.de>.

2007-10-27-16:31 © 2005-2007 DLOU, GNU FDL